Tecrübe edilmiş kabul olmuş Yasin süresi “Mübin” Dualı okuma

Mutluluğun şifresi sitemiz ve facebook sayfamızda bir çok kardeşimizin her hangi hayırlı bir dileği veya her hangi bir sıkıntısı için okumuş olduğu Mübin dualı Yasin Süresi:
Kardeşlerimizin yorumları;

-Ben babam hastalıgında şifa olsun diye yasin süresi 7 kere okudum her MÜBİN yerine geldigimde tekrar başa döndüm 7 sefer kısa zaman sonra çok şükür babamın sonuçları hep güzel cıktı.
 -Ben bir işim den cevap gelmesi için mübinli Yasin okumuştum Yasin de ki her mübin ayetine geldiğin de üç yada yedi defa mübin duasını okuyup başa dönüyorsunuz işimden cevap gelmişti elhamdürillah Rabbim herkesin muradını verdin amin ..
Yasin süresinin okuma usulü;

Günün her hangi bir saatinde usulüne göre abdest alınıp,2 rekat ” Allahü Teâlâ Hazretleri’nin rızası için” namaz kılınır.Sonra Yasin-i Şerif okumaya başlanır.”MÜBİN”  Lafz-ı şerifinin  geçen ayeti kerime  gelindiğinde “aşağıdaki mübin duası” 3 defa okunur.Sonra tekrar en başa yani Yasin Süresinin başına gelinip yeniden okumaya başlanır.İkinci “MÜBİN ” LAFZ-I şerifene kadar gelinir ve  yine “Mübin duası ” 3 kere okunur..Sonra tekrar en Başa Yani Yasin süresinin en başına  gelinir okumaya devam edilir.Aynı şekilde  son “MÜBİN” lafz-ı şerifine kadar okunarak Yasin-i Şerif tamamlanır. Sonra.

Mübin duası:
Süb’hân’el-müneffisi an külli medyûn . Süb’hân’el-müferrici an külli mahzûn. Süb’hân’el-muhallisi an külli mescûn. Süb’hân’el-âlîmi bi-külli meknûn. Süb’hâne men ceale hazâinehû beyn’el kâfî ve’n-nûn. Süb’hâne men izâ erâde şey’en en yekûle lehû kün feyekûn. Fesüb’hân’el-lezî biyedihî melekûtü külli şey’in ve ileyhi türceûn. Yâ müferricü ferric anni, hemmi ve gammî fercen âcilen gayre âcilin. Bi-rahmetike yâ er-hame’r-Râhîmîn. Ve salla ‘llâhu alâ Seyyidinâ Muhammedin ve âlihî ve sahbihî ecmaîn.

1 İhlas süresi 1 Fatiha süresi 11 defa  aşağıdaki salavatlar okunur.

“Allahümme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed.Kema salleyte alâ ibrahime ve alâ âli ibrahime,inneke hamidün mecid.”

“Allâhümme barik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed.Kemâ bârekte alâ ibrahime  ve alâ  âli ibrahime, inneke Hamidün mecid.”Daha sonra  Cenab-ı Hakk’dan istekler niyaz edilir.Hacetler  bi-iznillahi Tealâ  kabul olur.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir