Hacet ve dileklerin kabulü için Salaten-Münciye(Tüncina)

Bu Salavat çok değerli ve önemli olan bir salavattır. Her türlü hayırlı hacet ve dilekler için (1000) defa okunur.Okuma süresi 1 günde veya bir kaç gün içinde tamamlanır.
Bu salavat her türlü maddi ve manevi sıkıntılardan kurtulmak içinde okunan ve çok fayda görülen bir salavattır:
Manasına bakılırsa, günahlardan temizlenmeye ve kurtulmaya da çok faydalıdır.
Borçlardan kurtulmak için okunur.Rızık sıkıntısı için okunabilir. her hangi bir sınavın kazanması için de okunabilir.
Okunacak salavat ve manası;

Allâhumme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidina Muhammedin salâten tüncînâ bihâ min-cemî’il-ehvâli vel âfat. Ve takdî lenâ bihâ cemîal hâcât ve tutahhirunâ bihâ min-cemîi’s-seyyiât ve terfe’unâ bihâ a’lâ’d-deracât ve tubelliğunâ bihâ aksâ’l-ğayât min cemiîl-hayrâti fî’l-hayâti ve ba’del-memât birahmetike Yâ erhame’r-rahimîn. Hasbunellahu ve ni’mel vekîl, ni’mel mevlâ ve ni’me’n-nasîr. Ğufraneke rabbenâ ve ileyke’l-masîr.”

Duânın Mânâsı:

“Allahım! Efendimiz Muhammed’e (sav) ve onun ehli beytine salât et. Bu salâvat o derece değerli olsun ki: Onun hürmetine bizi bütün korku ve belalardan kurtarsın. Bizim ihtiyaçlarımızı o salâvat hürmetine yerine getirsin, bizi bütün günahlardan bu salâvat hürmetine temizlersin, o salâvat hürmetine bizi derecelerin en üstüne yüceltirsin, o salâvat hürmetine hayatta ve öldükten sonra düşünülebilecek bütün hayırlar konusunda gayelerin en sonuna kadar ulaştırsın. Ey merhametlilerin merhametlisi bize bunları merhametinle nasip et. Allah Tealâ bize kafidir ve ne iyi bir dost, ne iyi bir vekildir. Ey Rabbimiz, senin mağfiretini dileriz, dönüş yalnız sanadır.”
Okuyan ve fayda gören takpcimiz Ayşe kardeşimizin yorumu;

Ayşe; Ben bu salavatı gündelik okuyabildiğim kadar okurum.

2 defa çok önemli bir isteğim için (1000) defa okudum ve her ikisinde de duam kabul oldu.
Allaha bin şükür ediyorum.Diğer kardeşlerimizin de duaları kabul olsun inşallah Amin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir